http:// www.Tebyan-Zn.ir پیوند ها تماس با ما نقشه وب سایت
نقشه وب سایت تبیان زنجان  تماس با ما  جستجو در وب سایت  ورود به صفحه اصلی
 
                     
 
 
دسترسی به آخرین رویداد ها
کوچک شمردن منکر سرمنشأ بسیاری از انحراف‌های بشریت است
تاریخ : 93/5/28
به گزارش روابط عمومی اداره کل تبلیغات اسلامی زنجان، ساسان ناطق، دبیر علمی دومین جشنواره قرآنی گناهان زبانی، روز گذشته، 26 مردادماه، گفت: اثر خوب اثری است که به اصلاح رفتار، نگاه، اندیشه و یا استحکام و دوام بخشیدن به عمل شایسته‌ای منجر شود. وی هنر و ادبیات را از عوامل و ابزار مؤثر در تبلیغ و نشر فرهنگ برشمرد و افزود: در واقع فرهنگ گهواره هنر و ادبیات است و از سوی دیگر، فرهنگ صحیح‌ با ارتقای دانش و آگاهی مردم می‌تواند به ذهن و رفتار عمومی جامعه شکل داده، به اصلاح و بهبود شرایط زندگی مردم بپردازد. دبیر علمی دومین جشنواره قرآنی گناهان زبانی اظهار کرد: فرهنگ صحیح در حوزه تعاملات اجتماعی، به‌عنوان ظرف زندگی انسان به جامعه‌شناسی، در حوزه تولید محصول هنری به زیبایی‌شناسی و در حوزه نگاه به انسان و محیط زندگی او به روان‌شناسی منجر می‌شود و همه این‌ها، برای زندگی سالم و به دور از گناه بشریت، کارساز است. ناطق با تأکید بر این‌که آئین‌ها و آموزه‌‌های دین مبین اسلام با الهام از سیره عملی ائمه اطهار(ع) و کلام وحی به بُعد فردی و اجتماعی زندگی انسان توجه دارند، ادامه داد: دین مبین اسلام از طریق احادیث ائمه اطهار(ع) و قرآن کریم، به هدایت انسان و رسیدن او به سر منزل مقصود پرداخته است. وی با اشاره به این‌که موضوع جشنواره قرآنی گناهان زبانی یک تذکر و یک یادآوری مجدد برای گسترش معروف و کاستن و پیشگیری از بروز منکر است، عنوان کرد: هر چه موضوعاتی از این دست از دریچه نگاه ظریف و هنرمندانه هنرمندان عبور کند، تذکری زیبا و بامعنا ارائه خواهد داد. این مسئول افزود: از هنرمند‌ به‌عنوان تجلی قدرت و خلاقیت باری تعالی یاد می‌شود و هنر نیز به‌واسطه خداوند متعال، خلاقیت هنرمند و ارزشمندترین موجودیِ هنرمند است. رئیس حوزه هنری استان اردبیل کوچک شمردن منکر را سرمنشأ بسیاری از انحراف‌ها و مشکلات دست و پاگیر بشریت، دانست و تأکید کرد: در این میان هنرمند تیزبین و متعهد، با بزرگ‌نمایی آن سوژه، نگاه‌ها را به خود جلب می‌کند و اثر وی وقتی تأثیرگذار خواهد بود که مخاطب را به تفکر و اصلاح رفتار سوق دهد. ‌ناطق با اشاره به اینکه هنر اصیل، ارزشمند و متعهد حکم آب حیات را برای بشر دارد، تصریح کرد: این هنر باید عمق داشته باشد و فقط برای دقایق و یا ساعاتی وی را به خود مشغول نکند بلکه هنر باید ذهن مخاطب را به چیزی فراتر و بالاتر مشغول کند و آن اینکه حیات انسان هدفدار است و همه تلاش‌ها باید در جهت تعالی و رشد انسان باشد. وی در پایان با بیان این‌که هر هنرمندی غیر از توانمندی‌های تکنیکی، فرم و محتوا، باید با معارف، ارزش‌های انسانی، مفاهیم عالی اسلام و مضامین دینی و ویژگی‌های جامعه خود آشنا باشد، یادآور شد: این موارد به وی امکان می‌دهد تا بتواند با شناخت مناسبی از موضوع و محیط پیرامون، به تولید اثر پرداخته و توجه مخاطب را به موضوع خود جلب کند.
 ارسال این مقاله به دوستان شما :
 
نام و نام خانوادگی شما :
 
 
آدرس ایمیل شما :
 
نام و نام خانوادگی دوست شما :
 
 
آدرس ایمیل دوست شما :
1387
کاربر گرامی آیا تاکنون از وب سایت تبیان برنده جایزه شده اید ؟ آیا اطلاع دارید وب سایت تبیان در استان با برگزاری مسابقات هفتگی آن لاین به برندگان خود جوایز ارزنده اهدا می کند ؟
فرصت را از دست ندهید و خود را کاندیدای یکی از جوایز این هفته وب سایت کنید ! برای شرکت در مسابقه و ارسال پاسخ به مرکز اینجا را کلیک کنید
ورود به بخش مسابقه هفته
in

کلیه حقوق این وب سایت متعلق به سازمان تبلیغات اسلامی استان زنجان می باشد.
هر گونه استفاده از منابع آن با ذکر مرجع بلامانع است