http:// www.Tebyan-Zn.ir پیوند ها تماس با ما نقشه وب سایت
نقشه وب سایت تبیان زنجان  تماس با ما  جستجو در وب سایت  ورود به صفحه اصلی
 
                     
 
 
دسترسی به آخرین رویداد ها
روشنگری از ویژگی های برجسته جلسات تفسیری آیت الله دولابی است
تاریخ : 95/10/29
حجت الاسلام مسعود صفی یاری صبح چهارشنبه در جمع خبرنگاران افزود: قرآن کتاب بصیرت و روشنگری است وجلسات و مخافل قرآنی وتفسیری نیز باید از این ویژگی ها به صورت حداکثری برخوردار باشند . وی با اشاره به استقبال گسترده اقشار مختلف مردم استان زنجان از جلسات تفسیر قرآن آیت الله دولابی، ادامه داد: خوشبختانه با حضور مجتهد جوان و فرهیخته آیت الله حاج ابوالقاسم دولابی در استان زنجان به عنوان نماینده مردم شریف زنجان در مجلس خبرگان رهبری و راه اندازی کرسی تفسیر قرآن توسط معظم له که با رویکردی کاملا پویا علمی وتخصصی برگزار می شود این خلا در زنجان پرشد ومردم متدین و اهل بیتی زنجان توفیق حضور ودرک یکی از برترین و علمی ترین و در عین حال پویاترین جلسات تفسیری را پیدا کردند . صفی یاری با بیان اینکه ویژگی های کم نظیر کرسی تفسیر استاد دولابی بسیار قابل تقدیر است، افزود: رویکرد تطبیقی این جلسات با مسائل و تحولات واتفاقات روز است که بر اهمیت و جایگاه این جلسات می افزاید وخوشبختانه مورد اقبال مردم و بخصوص جوانان قرار گرفته است. مدیرکل تبلیغات اسلامی استان زنجان گفت: در شرایطی که جامعه با تهاجم فرهنگی مواجه است و دشمن با تکیه بر برخی عناصر منحرف ولیبرال مسلک تحریف و تخریب بنیان های فکری و ایمانی جامعه را هدف قرار داده و ترویج قرآن با قرائت سکولار و مبتنی بر اسلام آمریکایی و تفکر لیبرالی و سکولاری را در دستور کار قرار داده توسعه و تقویت جلسات تفسیری استاد دولابی که مبتنی بر اسلام انقلابی و بصیرت علوی و حسینی است بسیار ضروری است هرچند به کام برخی از کوتوله های سیاسی تازه به دوران رسیده و ناآشنا با مکتب جهادی قرآن خوش نیاید. صفی یاری افزود: باعث تاسف است جریانی امروز در مقابل جلسات تفسیر قرآن موضع می گیرد که بی محابا و با افتخار و با استفاده از بیت المال مسلمین، زنجان پایتخت شور و شعور حسینی را به پایتخت کنسرت های مبتذل وفاسد تبدیل کرده و معجونی از گناهان کبیره را به اسم نشاط و شادی وکار فرهنگی برای مردم به ارمغان آورده اند و سفره گناه و معصیت الهی را در جای جای شهر گسترده اند وامروز از یک جلسه تفسیر براشفته می شوند و زبان به طعن و اعتراض می گشایند. وی ادامه داد: البته باید به این نکته توجه داشت تحلیل ها و دیدگاه های مطرح شده در جلسات تفسیری استاد دولابی در خصوص مسایل روز مبتنی بر سیاست های روشن قرآنی ومکتب فکری و اندیشه ای امام و رهبری است وبا عینک های تنگ نظرانه و کوتاه بینانه جناحی و حزبی قابل درک نیست.
 ارسال این مقاله به دوستان شما :
 
نام و نام خانوادگی شما :
 
 
آدرس ایمیل شما :
 
نام و نام خانوادگی دوست شما :
 
 
آدرس ایمیل دوست شما :
7297
کاربر گرامی آیا تاکنون از وب سایت تبیان برنده جایزه شده اید ؟ آیا اطلاع دارید وب سایت تبیان در استان با برگزاری مسابقات هفتگی آن لاین به برندگان خود جوایز ارزنده اهدا می کند ؟
فرصت را از دست ندهید و خود را کاندیدای یکی از جوایز این هفته وب سایت کنید ! برای شرکت در مسابقه و ارسال پاسخ به مرکز اینجا را کلیک کنید
ورود به بخش مسابقه هفته
کلیه حقوق این وب سایت متعلق به سازمان تبلیغات اسلامی استان زنجان می باشد.
هر گونه استفاده از منابع آن با ذکر مرجع بلامانع است