http:// www.Tebyan-Zn.ir پیوند ها تماس با ما نقشه وب سایت
   

معرفی سازمان > مدرسه اینترنتی تبیان

    مدرسه اینترنتی تبیان

مدرسه اینترنتی تبیان برای گسترش محتوای علمی قابل استفاده برای نوجوانان به وجود آمده است. از آنجا که مخاطبان این سایت، نوجوانان مشغول به تحصیل هستند، مدرسه اینترنتی نهایت تلاش خود را برای رفع نیازهای آموزشی آنها به کار می گیرد.

نیازهای آموزشی دانش آموزان ایرانی اغلب ناشی از تغییری است که در نحوه آموزش آنها پدید آمده است. آموزش و پرورش ایران نیز مانند سایر نقاط جهان رو به استفاده بیشتر از محیط دیجیتالی و تعامل بیشتر دانش آموزان با موضوع درس و یادگیری می رود. تدریس به روش تعاملی، به آزمایشگاه ، وسایل و تجربیات دست اول نیاز دارد که هنوز به طور یکسان و عادلانه در تمام نقاط ایران گسترش نیافته است. در عین حال گسترش اینترنت در مدارس ایران سریعتر و راحت تر از این موارد بوده است. مدرسه اینترنتی می کوشد تا این فاصله را با آزمایشات و تجربه های اینترنتی پر کند.

یک نیاز دیگر دانش آموزان ما دسترسی به مطالب عمیق تر و با بسط بیشتر است. آنها نیاز دارند تا دانسته هایشان در حیطه های مختلف را با هم پیوند بدهند و زمینه ارتباط اجزای آنها با هم را درک کنند. فرصت این کار به دلیل محدود بودن ساعات درسی و عدم دسترسی به منابع کتابخانه ای به سادگی فراهم نمی شود. برای همین یکی دیگر از اهداف مدرسه اینترنتی، فراهم کردن این مورد برای آنهاست. وقتی دانش آموز ایرانی به دنبال تحقیق درباره یک موضوع علمی است، نمی تواند به راحتی از منابع انگلیسی زبان روی وب استفاده کند. حتی گاهی نمی تواند میزان اهمیت و کارایی این مطالب را در رابطه با کارش دریابد. ما امیدواریم که سایت مدرسه اینترنتی این خلا را برای او پر کند.

به رغم تلاشهای بی وقفه دست اندرکاران آموزش و پرورش، هنوز سرانه معلم به دانش آموز در ایران کم است. به همین دلیل طبیعی است که خیلی از سوالات و کنجکاوی های دانش آموزان در کلاس پاسخ مناسبی نمی یابد. اما مدرسه اینترنتی با متخصصان و مشاورانش سعی می کند آتش و شوق کنجکاوی به علم را در دل بچه ها روشن نگه دارد.

معلم های ایرانی در کنار دانش آموزانشان نیاز به دسترسی به منابع مناسب و روزآمد دارند. با این حال اکثر آنها یا به زبان انگلیسی آشنایی کافی ندارند و یا در مطابقت دادن مطالب روی وب ( مثلا طرح درس ها) با محتوا و برنامه آموزشی ایران مشکل دارند. حل این مشکل هم یکی دیگر از اهداف مدرسه اینترنتی است.

رویکرد جستجو محور به آموزش دانش در سالهای اخیر توجه بسیاری از مدارس ایران را به خود جلب کرده است. مدرسه اینترنتی با استفاده از کارآزموده ترین معلمها در این حیطه نیز به تولید محتوا و مشاوره می پردازد. امروزه حتی در نقاط دور دست ایران هم می توان به رایگان از این خدمت استفاده کرد.

مدرسه اینترنتی برای رسیدن به این هدفها از مطالب و محتواهایی به اشکال گوناگون استفاده می کند. تنوع این اشکال و خدمات به خوبی پاسخ گوی نیاز دنیای در حال تغییر ماست!

مدرسه اینترنتی تبیان برای ارائه خدمات آموزشی به مدراس، معلمان و دانش آموزان از سال 1381 تحت حمایت سازمان تبلیغات اسلامی تاسیس شده است تا بتواند به تربیت انسانهایی مستقل و متفکر بپردازد که بتوانند:

• کنجکاوی کنند

• در استفاده از فرصت ها هشیار باشند

• دلایل وقوع پدیده ها را جستجو کنند

• استدلال کنند

• نسبت به دیدگاههای جهانی ذهنی باز و واگرا داشته باشند

• دیدگاههای سایر مردم را بفهمند

• در ارزیابی استدلال ها بی طرف باشند

• در رویارویی با جهت گیری ها، تعصبات، کلیشه ها یا تمایلات خود خواهانه شخصی صداقت داشته باشند نظرات و آرای رایج را بازنگری کنند.

رخی از خدمات این مدرسه به شرح زیر است:

امید است که با لطف الهی به این مهم دست یابیم و تلاشمان مقبول حضرت حق افتد.

 


 
کلیه حقوق این وب سایت متعلق به سازمان تبلیغات اسلامی استان زنجان می باشد.
هر گونه استفاده از منابع آن با ذکر مرجع بلامانع است